سفارش آنلاین گواهینامه ایزو

سفارش گواهینامه HSE

یکی از مدارک مهم در حوزه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، گواهینامه HSE هست. گرفتن این مدرک برای بسیاری از این سازمان ها اجباری شده و صاحبان کسب و کار در این حوزه بایستی هر چه سریعتر نسبت به گرفتن آن اقدام کنند. با ما همراه باشید تا اطلاعاتی کامل در این مورد به دست آورید.

دریافت گواهینامه HSE

HSE-MS چیست؟

اسم کلی این استاندارد، سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست است و در اصل از دو استاندارد OHSAS 18001 و ایزو ۱۴۰۰۱ به وجود آمده. در واقع شرکت های فعال در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی بسیار به این موضوع احتیاج دارند که این مباحث را در سیستم خود مورد پیاده سازی قرار دهند.

در سال ۱۳۸۱ برای نخستین بار، وزارت نفت کشور دفترچه راهنمای مخصوص HSE را برای سازمان ها ابلاغ کرد و گرفتن آن را برای این گونه از شرکت ها اجباری دانست. به همین دلیل امروز شاهد آن هستیم که برای شرکت در مناقصات بزرگ و سودآور بایستی حتما این استاندارد را دریافت کنند.

کاربرد HSE-MS

اما کارایی این استاندارد زمانی مشخص می شود که شرکت های پیمانکاری در زمینه نفت و گاز، با سرمایه گذاری زیاد در پروژه های مختلف، ممکن است به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و بهداشت، سلامت خود و پرسنلین را به خطر بیندازند، هم چنین به دلیل فعالیت این دسته از شرکت ها در طبیعت و مناطق اطراف شهرها، گاهی شاهد این قضیه هستیم که با بی توجهی پیمانکاران، محیط زیست به خطر می افتد. از این رو استاندارد HSE-MS با استفاده از دستورالعمل هایی که در درون خود دارد، می تواند به کاهش حوادث و هم چنین آلودگی محیط زیست بینجامد و به همین دلیل است که گرفتن این مدرک برای شرکت ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در واقع پیاده سازی این استاندارد مزایای زیر را به همراه خواهد داشت:

  • آمادگی تمامی کارکنان سازمان در قبال شرایط اضطراری
  • کاهش ضایعات و مدیریت منابع در سطح سازمان
  • کاهش هزینه های ناشی از وقوع اتفاقات ناگوار و حوادث در سطح سازمان
  • کنترل ریسک های مخرب که می تواند موجب از بین رفتن سرمایه های مادی و انسانی شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و هم چنین دریافت گواهی گواهینامه HSE-MS می توانید با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.


دسترسی های سریع