سفارش آنلاین گواهینامه ایزو

دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ محیط زیست

Iso 14001 یک استاندارد بین المللی است که شرایط لازم را برای ایجاد یک سیستم مدیریت محیط زیستی یا همان EMS ایجاد می کند. این یک چهارچوبی است که یک مجموعه می تواند به وسیله آن الزامات زیست محیطی را در کسب و کار خود ایجاد کند. در این متن به صورت کامل در ارتباط با این سیستم توضیح داده شده است. جهت مشاوره دریافت ایزو ۱۴۰۰۱ با ما تماس بگیرید.

تعریف ISO 14001

در واقع این استاندارد بخشی از استاندارد مادر ایزو ۱۴۰۰۱  به حساب می آید که شرکت ها به صورت داوطلبانه می توانند آن را در کسب و کار خود به کار گیرند.

معمولا توصیه می شود که این استاندارد، با ایزو ۹۰۰۱ ادغام شود تا مجموعه را در دست یابی به اهداف سازمانی خود کمک کند.

دریافت ایزو ۱۴۰۰۱

هدف گرفتن ایزو ۱۴۰۰۱

معمولا بسیاری از صاحبان کسب و کار دوست دارند که خط مشی و استراتژی خود را در قبال سیستم مدیریت محیط زیست تدوین کنند، اما نمی توانند در این رابطه یک رساله کامل و درست به مشتریان خود ارائه دهند، همین مورد باعث می شود که سازمان مشتریانی را که به سیستم زیست محیطی اهمیت می دهد را از دست دهند. از این روی گرفتن iso 14001 برای بسیاری از شرکت ها، به یک الزام تبدیل شده است.

اما هدف دوم از گرفتن این استاندارد، کاهش ضایعات و پسماندهایی است که در سازمان به وجود می آید.

سیستم مدیریت زیست محیطی با بهره گیری از چرخه عملکرد خود، می تواند تمامی تعهدات سازمان به علاوه ریسک ها و فرصت ها را در قبال مدیریت زیست محیطی، ترسیم کند و همین عامل موجب کاهش در ضایعات و زباله ها می شود.

Iso 14001:2015 چه موضوعاتی را پوشش می دهد؟

Iso 14001:2015 موضوعات زیر را تحت پوشش خود قرار می دهد:

  • فعالیت سازمان
  • رهبری
  • برنامه ریزی
  • سنجش و ارزیابی عملکرد سیستم در قبال سیستم مدیریت محیط زیست
  • بهبود فرآیندها در قبال سیستم مدیریت محیط زیست.

در مقالات بعدی بیشتر در رابطه با استاندارد iso 14001 توضیح خواهیم داد، در ضمن اگر قصد دریافت این استاندارد را دارید می توانید همین حالا با ما تماس بگیرید.