جمعه, خرداد ۱۲, ۱۴۰۲
خانه استاندارد ایزو ۲۶۰۰۰

استاندارد ایزو ۲۶۰۰۰

استاندارد ایزو ۲۶۰۰۰ مسئولیت اجتماعی

به گفته بسیاری از دانشمندان، انسان موجودی به ذات اجتماعی است؛ بهطوریکه، بدون جامعه انسان قادر به ادامه زندگی نخواهد بود. این قضیه در مورد سازمانها و مؤسسات نیز صادق است. هیچ سازمان یا تجارتی در انزوا رشد و تعالی نخواهد یافت. ارتباط بین امؤسسات با جامعهای که در آن ریشه دواندهاند، یکی از فاکتورهای مهم و اساسی در عملکرد آنهاست. هرچقدر این رابطه قویتر و بهتر باشد عملکرد سازمان بهتر و بهینهتر خواهد بود.

اهمیت این موضوع زمانی روشنتر میشود که بدانیم ارتباط سازمان با اجتماع، یکی از مواردی است که با استفاده از آن میتوان در مورد عملکرد و کیفیت تولیدات و خدمات آن سازمان قضاوت نمود. در این راستا، سازمان بینالمللی استاندارد، سند استانداردی به نام،  ISO 26000 تهیه، تنظیم و منتشر کرده است که به استاندارد مدیریت در حوزه مسئولیت اجتماعی شناخته میشود.

نگاهی اجمالی به استاندارد ISO 26000

استاندارد ISO 26000 الزامات و اصولی را بیان میکند که به کمک آن، سازمانها میتوانند مسئولیتهای اجتماعی خود را به نحو احسن انجام داده و عضوی مسئولیتپذیر در جامعه باشند. این استاندارد ابتدا مسئولیت اجتماعی را تعریف کرده سپس راهکارهایی ارائه میدهد که بر اساس آن سازمانها میتوانند خطمشی خود را در این حوزه تنظیم نمایند. در راستا این استاندارد، سازمانها باید عملکردی شفاف و اخلاقی داشته باشند و بهسلامت و رفاه جامعه کمک نمایند.

استاندارد ISO 26000، بیشتر از اینکه الزامات و اصول عملی و قطعی در متن خود داشته باشد، شامل راهکارها و راهنماییهای است که به سازمانها، در قبال مسئولیتهای اجتماعیشان یاری میرساند. ازاینرو، برخلاف سایر استانداردهای ایزو، نمیتوان برای آن گواهینامه صادر نمود.

این استاندارد ماحصل مذاکراتی بود که در سال ۲۰۱۰ بین سهامداران اقصی نقاط جهان برگزار شد. چهار سال بعد از انتشار این نسخه، در سال ۲۰۱۴ دوباره بازبینی و تائید گشت، ازاینرو هنوز نسخه ۲۰۱۰ استاندارد ISO 26000 بهعنوان مرجع شناخته میشود.

چه کسانی میتوانند از استاندارد ایزو ۲۶۰۰۰ بهره ببرند؟

اخذ ایزو ۲۶۰۰۰ – صدور ایزو ۲۶۰۰۰ – شرکت ایزو ۲۶۰۰۰ – گواهینامه ایزو ۲۶۰۰۰ – ممیزی ایزو ۲۶۰۰۰ – مستندات ایزو ۲۶۰۰۰ – ایزو ۲۶۰۰۰ در مناقصه

جهت اخذ (دریافت – صدور – مشاوره – ممیزی – مستندات) استاندارد بین المللی ایزو ۲۶۰۰۰ میتوانید با مشاوران با تجربه ما در گروه مشاوره  ایزوهلپ (isohelp) در ارتباط باشید.

نسبت به اخذ استاندارد بین المللی ایزو عجله نکنید!

لطفا مراقب مراکز بدون مجوز خدمات مشاوره و صدور استاندارد بین المللی ایزو باشید!

مشاوران با تجربه ما در ایزوهلپ(isohelp) آماده اطلاع رسانی کامل به شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

ایزو چیست ؟ ……

سازمان جهانی ایزو؟ …….

شرکت ایزو؟ …….

ایزو IAF چیست؟ ……

با ما در ارتباط باشید

مشاوره و صدور گواهینامه ایزو

مطالب محبوب!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/isocertc/domains/isohelp.info/public_html/wp-includes/functions.php on line 4350

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/isocertc/domains/isohelp.info/public_html/wp-includes/functions.php on line 4350