سه شنبه, خرداد ۱۶, ۱۴۰۲
خانه استاندارد ایزو ۱۶۸۱۷

استاندارد ایزو ۱۶۸۱۷

استاندارد ایزو ۱۶۸۱۷ دکوراسیون داخلی

کار ساخت یک سازه با تمام شدن ساختوساز پایان نمیپذیرد، بلکه تنها فرایند ساخت آن وارد مرحله جدیدی میشود. در این مرحله جدید، داخل ساختمان برای کار و زندگی موردنظر طراحی میگردد. طراحی داخلی چیزی است که به ساختمان روح و زیبایی داده و مهمتر از همه اینکه ساختمان را در راستای کاربری تعیینشده کاربردی و بهینهسازی میکند. در این فرایند، هنر با علم در هم میآمیزد تا محیطی زیبا، ظریف و چشمنواز خلق گردد که هم زندگی و کار در آن راحت بوده و هم اقامت ازنظر انرژی و اقلیمی مقرونبهصرفه باشد. در این راستا سازمان استاندارد بینالمللی ایزو، سند استاندارد ISO 16817:2017 منتشر کرده است که به نام استاندارد طراحی محیط ساختمانمحیط درونیفرایند طراحی برای محیط درونی شناخته میشود. ایزو ۱۶۸۱۷ استاندارد دکوراسیون داخلی شرکت های معماری بشمار می رود.

نگاهی اجمالی به استاندارد ISO 16817:2017 

ایزو ۱۶۸۱۷ اصول کلی طراحی داخلی را تعریف میکند و در این راستا به طراحان و معماران در طراحی کمک میکند تا اطمینان حاصل نمایند که محیط داخلی ساختمان متناسب با نیازهای ساکنان آن با بهترین کیفیت طراحی و اجراشده است.

سند استاندارد ISO 16817:2017 فرایندی یکپارچه در طراحی داخلی ارائه میدهد.  فرایند تعریفشده در این استاندارد طراحی داخلی زیبا، چشمنواز و باکیفیتی را به ارمغان میآورد. در این فرایند هدف ایجاد محیطی زیباست که بهرهوری از نور طبیعی در طول روز حداکثری  بوده و همراه با سیستم نوردهی ساختمان در راستای رضایت، سلامتی، رفاه و بهرهوری هرچه بیشتر ساکنان باشد؛  علاوه بر این استفاده از انرژی در ساختمان را بهینه کرده و پایداری سازه را فراهم آورد.

در این رویکرد هر شیء کاربردی دوبعدی پیدا میکند. برای مثال یک پنجره ساده دو کاربرد به خود میگیرد: اجازه میدهند که نور طبیعی به محیط وارد شود و درعینحال ازنظر بصری منظره بیرون رو به در قالبی به خانه بیاورد. در این چهارچوب، هدف از فرایند ذکرشده، طراحی و اجرای محیطی است که ازنظر بصری زیبا و راحت بوده و در آن اثرات روانشناختی مثبت استفاده بهینه از نور و انرژی در بالاترین حد ممکن باشد.

چه کسانی میتوانند از استاندارد ایزو ۱۶۸۱۷ بهره ببرند؟

 با مشاوران با تجربه ما در گروه مشاوره ایزوهلپ (isohelp) در ارتباط باشید.

اخذ ایزو ۱۶۸۱۷ – صدور ایزو ۱۶۸۱۷ – شرکت ایزو ۱۶۸۱۷ – گواهینامه ایزو ۱۶۸۱۷ – ممیزی ایزو ۱۶۸۱۷ – مستندات ایزو ۱۶۸۱۷ – ایزو ۱۶۸۱۷ در مناقصه

جهت اخذ (دریافت – صدور – مشاوره – ممیزی – مستندات) استاندارد بین المللی ایزو ۱۶۸۱۷ میتوانید با مشاوران با تجربه ما در گروه مشاوره ایزوهلپ (isohelp) در ارتباط باشید.

نسبت به اخذ استاندارد بین المللی ایزو عجله نکنید!

لطفا مراقب مراکز بدون مجوز خدمات مشاوره و صدور استاندارد بین المللی ایزو باشید!

مشاوران با تجربه ما در ایزوهلپ(isohelp) آماده اطلاع رسانی کامل به شما عزیزان هستند.

سوالات متداول

ایزو چیست ؟ ……

سازمان جهانی ایزو؟ …….

شرکت ایزو؟ …….

ایزو IAF چیست؟ ……

با ما در ارتباط باشید

مشاوره و صدور گواهینامه ایزو

مطالب محبوب!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/isocertc/domains/isohelp.info/public_html/wp-includes/functions.php on line 4350

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/isocertc/domains/isohelp.info/public_html/wp-includes/functions.php on line 4350